Веќе се одржани прелиминарни преговори

Вејн Руни пред шокантен кам-бек во Англија, ќе биде играч-тренер на Дерби?!

Телеграф најавува шокатен кам-бек на Вејн Руни на „островото", легендата на Манчестер јунајтед е во преговори да биде играч-тренер на второлигашот Дерби.

Дерби неодамна го именуваше Филип Коку за нов тренер откако Френк Лампард го напушти клубот и го превзеде кормилото на Челси.

Според пишувањата на Телеграф, популарните „овни“ сега се во контакт со Вејн Руни, за поранешниот играч на Манчестер јунатјед и Евертон да направи кам-бек на „островото“.

Весникот пренесува дека се остварени прелиминарни преговори помеѓу лидерите на Дерби и агентот на Вејн Руни. Идеата е Англичанецот да биде дел од тренескиот персонал на Филип Коку но и да го предводи нападот.

Се очекува двете страни во скоро време да имаат нова средба. Вејн Руни во моментов настапува во САД во редовите на ДиСи Јунајтед.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе