Серија А

Важна победа за Елмас и Наполи над Болоња (ВИДЕО)

Наполи со 3-1 ја победи Болоња и со што ги одржа шансите за пласман меѓу четирите најдобри екипи кои ќе одат во Лигата на шампионите, Елмас ги одигра последните десетина минути. 

Натпреварот почна одлично за Наполи, Инсиње погоди уште во осмата минута за водство од 1-0.
 
Во 65. минута Осимен даде гол по само десетина минути откако влезе во игра. Сориано во 73. минута намали на 2-1 и ја врати Болоња во игра.
 
Но во 76. минута Инсиње искористи една грешка на гостите и со својот втор гол на мечот ги постави конечните 3-1.
 
Елиф Елмас во игра влезе во 79. минута од натпреварот.
 

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе