Тренерот на Вардар се отвори

Васоски: Во декември Вардар може да доживее најцрно сценарио од своето постоење!

Тренерот на Вардар, Александар Васоски предупредува дека ако работите во клубот не се средат до декември, клубот ќе влезе во најтешкиот период во својата историја. 

Александар Васоски во отворен пост на социјалните мрежи го искажа својот став за актуелната ситуација во Вардар.
 
Клубот е во рацете на Сергеј Самсоненко до Нова година, а потоа треба да се најде решение како ќе продолжи понатаму, засега нема некои посериозни најави за нов сопственик, па Васоски предупредува дека ситуацијата е алармантна.
 
„Доколку не се среди ситуацијата во клубот после декември, Вардар ќе доживее најцрно сценарио од неговото постоење“, напиша Васоски. Тој претходно се осврна и на игрите на неговиот тим.
 
„Почитувани симпатизери на Вардар, чувствувам должност да ви се обратам по повод најновите резултати на Вардар. Што се однесува до резултатите во последните неколку кола (ко не се на нивото на Вардар), лошата среќа како и созревањето на екипата си го земаа својот данок. Екипата на сите натпревари (сметајќи го и високиот пораз со Шкендија) не беше во подредена улога, напротив во сите параметри освен во за жал головите бевме подобри од нашите противници. Физичката спремност во моментов е задоволителна, меѓутоа ни фалат пријателски натпревари за да ги корегираме грешките. Комплетно нова екипа, која за жал во од ја воигруваме и се надевам дека среќата ќе ни се врати и ќе играме уште подобро“.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе