ПМФЛ

Вардар му се одмазди на Борец за поразот во првото коло

На стартот од сезоната Борец за прв пат го победи Вардар во Скопје, но сега црвено-црните возвратија за тој загубен меч со триумф од 2-0 во Велес. 

На денешниот меч Борец имаше повеќе од играта и шансите, но Вардар успеа да ги казни промашувањата на велешани и да дојде до трите бода.
 
Двата погодоци дојдоа при крајот на мечот, Попзлатанов погоди во 79. минута, а конечните 0-2 ги постави Матеј Цветановски со гол во судиското продолжение од мечот.
 
Вардар со овие три бода се искачи на шестото место на табелата, но преостанатите мечеви се играат утре.
 
Шкендија - Шкупи, Работнички - Македонија ЃП, Струга ТЛ - Ренова, Силекс - Беласица и Академија Пандев - Пелистер се утрешните натпревари.
 

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе