Ново име во „црвено-црниот“ дрес

Вардар го промовираше четвртото засилување

Вардар попладнево го промовираше четвртото засилување за новата сезона, Филип Јаневски стави потпис на двегодишен договор со „црвено-црните".

Вардар продолжува со креирање на тимот за новата сезона, денеска беше објавено името на четвртото засилување.

„Црвено-црните“ потпишаа со Филип Јаневски, кој доаѓа од редвоите на градскиот ривал Скопје.

Фудбалерот од средниот ред, кој минатата сезона постигна 3 погодока и забележа 3 асистенции во првата лига, се обврза на две години со Вардар.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе