Ново име во „црвено-црниот“ дрес

Вардар го промовираше четвртото засилување

Вардар попладнево го промовираше четвртото засилување за новата сезона, Филип Јаневски стави потпис на двегодишен договор со „црвено-црните".

Вардар продолжува со креирање на тимот за новата сезона, денеска беше објавено името на четвртото засилување.

„Црвено-црните“ потпишаа со Филип Јаневски, кој доаѓа од редвоите на градскиот ривал Скопје.

Фудбалерот од средниот ред, кој минатата сезона постигна 3 погодока и забележа 3 асистенции во првата лига, се обврза на две години со Вардар.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе