ПМФЛ

Вардар го доби дербито со Работнички и ќе преноќи како лидер

„Црвено-црните" како гостин на арената „Филип Втори" триумфираа над Работнички, Барсегјан и Брдаровски донесоа триумф за Вардар.

Вардар доби уште една градска пресметка, вечерва избраниците на Васовски беа поуспешни од Работнички.

На арената „Филип Втори“, „црвено-црните“ како гостин беа подобри од „Романтичарите“. Барсегјан по половина час игра го отвори резултатот со прецизен удар по земја, а Брдаровски ги осигура трите бода во 63. минута од мечот.

Со оваа победа, Вардар ќе преноќи на првото место на табелата со 14 бода од шест натпревари. Преостанатите мечеви од 6. коло се на програмата утре со термин од 15:30 часот.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе