ПМФЛ

Вардар го доби дербито со Работнички и ќе преноќи како лидер

„Црвено-црните" како гостин на арената „Филип Втори" триумфираа над Работнички, Барсегјан и Брдаровски донесоа триумф за Вардар.

Вардар доби уште една градска пресметка, вечерва избраниците на Васовски беа поуспешни од Работнички.

На арената „Филип Втори“, „црвено-црните“ како гостин беа подобри од „Романтичарите“. Барсегјан по половина час игра го отвори резултатот со прецизен удар по земја, а Брдаровски ги осигура трите бода во 63. минута од мечот.

Со оваа победа, Вардар ќе преноќи на првото место на табелата со 14 бода од шест натпревари. Преостанатите мечеви од 6. коло се на програмата утре со термин од 15:30 часот.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

повеќе

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе