ПО ГОЛЕМАТА ПОБЕДА НАД ФЕНЕРБАХЧЕ

Вардар главен на сајтот на УЕФА (ФОТО)

Победата на Вардар над Фенербахче силно одекна во фудбалска европа, македонскиот шампион заедно со Милан се на насловна страна на сајтот на УЕФА.

Вардар синоќа го направи најголемото изненадување победувајќи го големиот Фенербахче со 2-0 на „Телеком Арената".

Таквиот резултат се потенцира во речиси сите медиуми, а македонскиот клуб заедно со Милан е во насловот на сајтот на УЕФА.

Вардар гo направи најнеочекуваниот резултат, а Милан дојде до највисоката победа совладувајќи ја Шкендија со фантастични 6-0.

За Тетовчани реваншот со Милан ќе биде само една убава приредба за гледачите, додека Вардар ќе има сериозен меч во Истанбул и ќе се обиде да ја задржи убавата предност.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе