РК Вардар

Вардар ги потврди и последните засилувања за новата сезона

Вардар го потврди ангажманот на Томислав Јагуриновски и Ловро Јотиќ и соопшти дека со нив го формира ростерот за следната сезона. 

Актуелниот европски шампион Вардар, денеска потврди уште две засилувања за кои од поодамна се знаеше дека ќе бидат нови членови на црвено-црниот табор.
 
Станува збор за Томислав Јагуриновски кој е дете на Вардар но играше за Металург. И за Ловро Јотиќ кој минатата сезона го носеше дресот на Еурофарм Пелистер. Тој имаше договорен трансфер во Бенфика, но поради финансиската криза беше ослододен од португалскиот клуб.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе