Примера

Варан е херојот на Реал Мадрид, со два гола му донесе три бода на кралскиот клуб (ВИДЕО)

Рафаел Варан првпат во кариерата постигна два гола за Реал Мадрид на еден натпревар, а тие му ја донесоа победата од 2-1 на кралскиот клуб над Уеска.

Реал Мадрид добро се испоти за да дојде до целиот плен од гостувањето кај Уеска, а тоа го направи благодарение на Варан.
 
По три минути игра во вториот гол, Галан постигна убав гол за водство на Уеска од 1-0.
 
Седум минути подоцна Варан се најде на вистинското место, постигна гол и израмни на 1-1.
 
Во 84. минута Варан повторно беше таму каде што треба, даде уште еден гол и му донесе победа на Реал Мадрид од 21.
 
Првпат во кариерата Варан постигнува два гола на еден натпревар за Реал Мадрид.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе