Ла Лига

ВАР на помош и во Шпанија, видео технологијата го потврди победоносниот гол на Реал (ВИДЕО)

Реал Мадрид славеше со минимални 1-0 над Еспањол, ВАР беше повикан на помош за да го потврди голот на Марко Асенсио кој во прв момент беше поништен поради офсајд.

Хулен Лопетеги реши да направи неколку рокади за овој меч, Крос не беше во составот, Бејл и Марсело останаа на клупата, а Одриозола го замени повредениот Карвахал.

Но и покрај ова, Реал Мадрид немаше многу проблеми во пресметката со Еспањол. Во натпревар без многу 100% шанси, „Кралевите“ триумфираа со 1-0.

Стрелец на погодокот беше Марко Асенсио во 41. минута. Во прв момент младиот Шпанец не се израдува бидејќи судијата досуди офсајд, но по прегледување на снимките покажа кон центарот.

Политичките раководства во Република Македонија мора да сфатат дека немаат комодитет да ги занемаруваат економските политики на сметка на политичките агенди.

повеќе

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе