ВАР му поништи два гола на Интер, третата среќа дојде во 94. минута, Брозовиќ донесе победа (ВИДЕО)

ВАР беше во главна улога на пресметката помеѓу Сампдорија и Интер, им поништи два гола на гостите, кои на крајот сепак славеа со 0-1 благодарејќи на погодокот на Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување.

Во натпревар со три поништени погодока, Интер славеше кај Сампдорија со гол во 94. минута. Наинголан погоди пред крајот на првиот дел, но по долго разгледување на снимките, ВАР го поништи голот бидеќи на зачетокот од акцијата Икарди бил во офсајд иако Аргентинецот немаше влијание врз акцијата.

ВАР потоа поништи уште еден гол на Интер, овој пат во вториот дел кога Асамоа прекрасно биеше од врвот на шеснаесетникот.

На спротивната страна и Дефрел ја затресе мрежата, но и неговиот гол не беше признат поради офсајд.

За драмата да биде до крај, Марсело Брозовиќ погоди длабоко во судиското надополнување. Хрватот добро се снајде по една нафрлена топка на Перишиќ и од косо биеше прецизно за 0-1.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници.