Серија А

ВАР му поништи два гола на Интер, третата среќа дојде во 94. минута, Брозовиќ донесе победа (ВИДЕО)

ВАР беше во главна улога на пресметката помеѓу Сампдорија и Интер, им поништи два гола на гостите, кои на крајот сепак славеа со 0-1 благодарејќи на погодокот на Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување.

Во натпревар со три поништени погодока, Интер славеше кај Сампдорија со гол во 94. минута. Наинголан погоди пред крајот на првиот дел, но по долго разгледување на снимките, ВАР го поништи голот бидеќи на зачетокот од акцијата Икарди бил во офсајд иако Аргентинецот немаше влијание врз акцијата.

ВАР потоа поништи уште еден гол на Интер, овој пат во вториот дел кога Асамоа прекрасно биеше од врвот на шеснаесетникот.

На спротивната страна и Дефрел ја затресе мрежата, но и неговиот гол не беше признат поради офсајд.

За драмата да биде до крај, Марсело Брозовиќ погоди длабоко во судиското надополнување. Хрватот добро се снајде по една нафрлена топка на Перишиќ и од косо биеше прецизно за 0-1.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе