ФА Куп

ВАР го спаси Манчестер јунајтед, „ѓаволите“ ќе сакаат што побрзо да го заборават мечот со Вила (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед се пласираше во 4. коло од ФА Купот откако вечерва пред своите фанови со минимални 1-0 славеа против Астон Вила, избраниците на Ралф Рангник одиграа под очекувањата и ќе сакаат што побрзо да го заборават мечот.

Манчестер јунајтед обезбеди пресметка со Мидлзбро во 4. коло од ФА Купот, избраниците на Ралф Рангник пред своите навивачи вечерва го добија дуелот со Астон Вила.

Стрелец на единствениот погодок на мечот беше Сток Мектоминеј, Шкотот во 8. минута одлично се снајде по една нафрлна топа на Фред и со глава ја затресе мрежата на гостите.

И покрај раното водство, „ѓаволите“ прикажаа премалку во продолжението од мечот, Астон Вила посојано се закануваше, особено на стартот од вториот дел кога два пати го матираше Де Хеа, но ВАР спречи радост.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе