Поради катастрофалниот старт на сезоната

Ване Милков поднесе оставка, Беласица ќе добие нов тренер

Поради лошите резултати, тренерот Ване Милков ја отстапи тренерската позиција, Беласица наскоро ќе назначи нов стратег. 

Фото: ФК Беласица
Беласица има очаен старт на сезоната, струмичкиот тим има шест порази од шест одиграни меча, со гол разлика 1:17. Поразот од Пелистер ја прели чашата, па Ване Милков поднесе оставка, но ќе остане во клубот како технички директор.
 
„Шефот на стручниот штаб Милков Ване поднесе неотповиклива оставка веднаш по натпреварот со ФК Пелистер.
 
Милков останува во клубот со нова функција, технички директор.
 
На утрешниот куп натпревар против ФК Росоман, екипата ќе ја предводи асистентот Василев Александар.
 
Во наредниот период ќе биде претставен новиот предводник на нашата екипа“, стои во соопштението на Беласица.

Легенда под Главна слика

Фото: ФК Беласица

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе