Холанѓанецот потврди

Ван Дајк нема да игра против Македонија на Европското првенство

Вирџил ван Дајк потврди дека нема да игра за Холандија на Европското првенство, смета дека не е доволно подготвен за настап, но се надева дека ќе ги почне подготовките со Ливерпул за новата сезона. 

Ван Дајк и дефинитивно нема да игра за Холандија на Европското првенство, тоа е репрезентацијата која е во нашата група.
 
Дефанзивецот се повреди на меч за Ливерпул против Евертон на 17. октомври и отогаш трае долгиот процес на рехабилитација.
 
„Одлучив да не играм на Европското првенство и да ја продолжам рехабилитацијата. Физички чувствувам дека не можам да играм. Целиот фокус ќе го ставам на подготовките со Ливерпул и мислам дека тоа ми е реалната цел“, потврди Ван Дајк.
 
„Многу сум тажен што ќе го пропуштам Европското првенство и нема да можам да ја водам мојата земја, но работите се такви и мора да ги прифатам, сите мора да ги прифатиме“.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе