Премиерлига

Ван Дајк и Алисон му подарија победа на Арсенал, „топчиите“ два пати шутнаа и триумфираа со 2-1 (ВИДЕО)

Арсенал со 2-1 го совлада Ливерпул на Емирати, „топчиите" два пати шутнаа во рамките на голот и два пати погодија, на триумфот кумуваа грешки на Вирџил ван Дајк и Алисон Бекер.

Чуден натпревар на Емирати, Арсенал два пати шутна кон голот на Ливерпул и постигна два гола за триумф од 2-1. Гостите беа тие кои го отворија резултатот, по една одлична акцика, Мане рутински реализираше за 0-1.

Но потоа следуваше една лоша вратена топка на Вирџил ван Дајк, па Лаказет изедначи на 1-1. Во финишот на првиот дел, киксираше и голманот Бекер, а Нелсон погоди за 2-1.

Избраниците на Клоп се обидува да се вратат во вториот дел, мечот го завршија со 16 удари, од кои 8 во рамките од голот, но не успеаја по втор пат да ја затресат мрежата на Арсенал.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе