Тешка повреда

Ужасни вести за Ливерпул, заврши сезоната за Ван Дајк!? (ВИДЕО)

Лоши вести за Ливерпул, Вирџил ван Дајк ги скинал предните вкрстени лигаменти, повреда поради која ќе биде седум до осум месеци во аут со што практично е завршена сезоната за него. 

По еден остар старт на Пикфорд, Ван Дајк предвреме го заврши денешниот натпревар против Евертон, а вестите кои пристигнуваат не може да бидат полоши за навивачите на Ливерпул.
 
Според „Беин“, Ван Дајк ги скинал предните вкрстени лигаменти и ќе биде надвор од теренот седум до осум месеци, тоа би значело крај на сезоната за дефанзивецот.
 
Наскоро овие вести треба да бидат и официјално потврдени од таборот на Ливерпул.
 
Ван Дајк е еден од најважните играчи на Ливерпул и без него ќе му биде исклучително тешко на Јирген Клоп во продолжение од сезоната.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе