Едно од поголемите трансфер промашувања во последните години

Уште ова фали: Барса и Јувентус повторно ќе ги трампаат Артур и Пјаниќ?!

Пред две години, Барселона и Јувентус ги трампаа Артур и Миралем Пјаниќ, зделката беше големо промашување, медиумите сега шпекулираат за можноста истата зделка да се повтори.

Летото во 2020 година, Барселона го испрати Артур во Јувентус, додека пак Јувентус го испрати Миралем Пјаниќ во Барселона.

Зделката падна во очи поради високите цени кои клубовите им ги одредија на играчите со цел да искажат капитални добивки и да ги избалансираат сметките.

Но на долг рок, трампата беше промашување, ниту Миралем Пјаниќ се наметна на Камп Ноу, ниту пак Артур се снајде на „Алианц“ во Торино, а големите плати на играчите им правеa проблеми на клубовите да им најдат нова средина.

Последните информации велат дека Артур бил понуден на Барселона, во моментов нема официјални преговори, но „каталонците“ се отворени за идеата Бразилецот да се врати, на Чави му се допаѓа играчот.

Клубот од Камп Ноу нема многу пари за трошење, па се говори за луда нова трампа со Миралем Пјаниќ, кој нема иднина во Барселона.

Макс Алегри е фан на играта на Босанецот, па останува да се види дали до крајот на летото може да падне една ваква зделка, која сигурно ќе биде големо изненадување.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе