Премиерлига

Уште едно разочарувачко дерби, Челси и Манчестер јунајтед вака не одиграле во последните 99 години (ВИДЕО)

Разочарувачко дерби на Стемфорд Бриџ, Челси и Манчестер јунајтед одиграа 0-0 и за прв пат по сезоната 1921-22 двете лигашки пресметки помеѓу овие два клуба завршија без гол.

Многу борба но малку шанси на дербито помеѓу Челси и Манчестер јунајтед. Наместо спектакл, љубителите на фудбалот гледаа уште едно разочарувачко дерби без погодоци.

Двата тима повеќе мислеа како да не примат гол, па со таков пристап, голманите имаа малку работа и најчесто требаше да бранат удари од далечина.

Менди и Де Хеа само во неколку наврати беа ставени на тест, но и тогаш лесно се справуваа.

Па на крајот Челси и Манчестер јунајтед собираја еден црн рекорд стар 99 години, и за прв пат по сезоната 1921/22 двете лигашки пресмети помеѓу овие два клуба завршиле без гол и со резултат 0-0.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе