Босанецот би можел да го облече дресот на лутиот градски ривал на Сити

Уште еден ветеран од Серија А на листата со желби на Манчестер јунајтед, „ѓаволите“ го меркаат Џеко

Според пишувањата на ЕСПН, Един Џеко од Рома е ново име на листата со желби на Манчестер јунајтед, „ѓаволите" сакаат во јануари да ангажираат докажат голгетер.

Подолго време се говори дека клубот од Олд Трафорд е во потрага на докажан голгетер и често се пишува за трансфер на Марио Манџукиќ во јануари.

Според пишувањата на ЕСПН, Манчестер јунајтед има ново име на листата со желби и размислува за ангажман на Един Џеко од Рома. Името на Босанецот се нашло пред она на Хрватот со оглед на тоа дека тој има искуство од настапите во Премиерлигата откако претходно го носеше дресот на Манчестер Сити.

Исто така, Един Џеко е во полна натпреварувачка форма и редовно го предводи нападот на „волчицата“ додека пак Марио Манџукиќ е надвор од тимот на Јувентус и со месеци нема одиграно натпревар.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе