РК Вардар

Уште еден руски репрезентативец потпиша за Вардар

Рускиот десен бек Димитри Киселев стави потпис на двегодишен договор со Вардар.

Вардар денеска потврди уште едно засилување за следната сезона, нов руски репрезентативец ќе го носи црвено-црниот дрес.
 
Станува збор за 23-годишниот десен бек Димитри Киселев кој доаѓа од Санкт Петербург каде што настапува од почетокот на својата кариера.
 
Киселев е третиот ракометар кој официјално е потврден како ново засилување од Вардар, претходно потпис на договори ставија Сташ Скубе и повратникот Сергеј Горбок.
 
Киселев и Криштопанс ќе бидат десните бекови на Вардар во следната сезона. Русинот е висок 193 сантиметри а тежок 98 килограми.

Институциите пристапуваат кон барањата на информации од јавен карактер со одреден сомнеж.

повеќе

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе