Динамо Загреб

Уште четворица позитивни на ковид-19 во Динамо Загреб, Адеми не е меѓу заразените

Динамо Загреб се соочува со големи проблеми пред мечот со Волфсбергер во Лига Европа, имаат пет фудбалери позитивни и тренерот Зоран Мамиќ, нашиот Аријан Адеми не е меѓу нив. 

Најпрво стигна веста дека позитвни на ковид се тренерот Зоран Мамиќ и еден фудбалер. А денеска доаѓа уште полоша информација за Динамо Загреб, уште четворица играчи имаат коронавирус.
 
Се уште не се октриваат имињата на фудбалерите, но меѓу нив не е нашиот Аријан Адеми, а тоа е клучна вест за нас поради историскиот меч против Грузија.
 
Покрај овие шетмина, позитвни на ковид-19 се и двајца физиотерапевти, еден економ и уште двајца членови на стручниот штаб.
 

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе