Први погодоци во професионалната фудбалска кариера

Усеин Болт почна да дава голови! (ВИДЕО)

Централ кост маринерс со убедливи 4-0 славеа на гостувањето Марактур јунајтед, а два од погодоците беа дело на Усеин Болт.

Спринтерската легенда, Усеин Болт од неодамна реши да го промени спортот, стана фудбалски напаѓач, а денешниот ден ќе го памети по натпреварот на кој го постигна првиот гол во професионалната кариера.

Болт првиот гол го постигна во 57. минута откако биеше прецизно во мрежата на противничкиот голман, а десетина минути подоцна искористи еден голем кикс на домаќини и ги постави конечните 0-4.

Новинарите на хрватски ТРИС се приклучија во патувачкиот новинарски карван до земјата без име.

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници.