Први погодоци во професионалната фудбалска кариера

Усеин Болт почна да дава голови! (ВИДЕО)

Централ кост маринерс со убедливи 4-0 славеа на гостувањето Марактур јунајтед, а два од погодоците беа дело на Усеин Болт.

Спринтерската легенда, Усеин Болт од неодамна реши да го промени спортот, стана фудбалски напаѓач, а денешниот ден ќе го памети по натпреварот на кој го постигна првиот гол во професионалната кариера.

Болт првиот гол го постигна во 57. минута откако биеше прецизно во мрежата на противничкиот голман, а десетина минути подоцна искористи еден голем кикс на домаќини и ги постави конечните 0-4.

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници...

Како може да се надминат исклучивите и националистички толкувања на минатото: што работат комисиите?