Серија А

Уникатен рекорд на Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо стана првиот фудбалер кој постигнал по најмалку 100 голови за три различни клубови и репрезентацијата. 

Јувентус со 3-1 победи на гостувањето кај Сасуоло и остана во борба за местата кои водат во Лигата на шампионите. Головите за старата дама ги постигнаа Рабио, Роналдо и Дибала.
 
Ова беше голот број 100 на Роналдо во дресот на Јувентус, а со тоа направи еден уникатен рекорд.
 
Португалецот стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал по најмалку 100 голови за три различни клубови и за репрезентацијата.
 
Тој има 100 за Јувентус, 450 за Реал Мадрид, 118 за Манчестер јунајтед и 103 за Португалија. 
 

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе