Клубот потврди

Унаи Емери е нов тренер на Астон Вила

Астон Вила вечерва потврди дека Унаи Емери е нивниот нов тренер, тој го напушти Виљареал и се врати во Премиерлигата. 

Астон Вила го најде наследникот на Стивен Џерард, тоа е Унаи Емери.
 
„Астон Вила со задоволство може да соопшти дека го назначи Унаи Емери за нов главен тренер на тимот“, стои во соопштението на клубот.
 
Унаи Емери од 1 ноември ќе го преземе кормилото на тимот кога ќе треба да ја добие работната дозвола.
 
Ова за Емери ќе биде втора авантура во Премиерлигата, претходно работеше во Арсенал.

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе