Петок е клучниот ден

УЕФА веднаш ќе ги исфрли Суперлигашите од ЛШ, ПСЖ ќе го добие трофејот?

Се шпекулира дека УЕФА во петок ќе донесе одлука веднаш да ги суспендира Суперлигашите од Лигата на шампионите и Лига Европа. 

Извршниот комитет на УЕФА ќе заседава во петок и тогаш може да биде донесена одлука за исфрлање на екипите кои ја основаа Суперлигата и тоа да стапи веднаш на сила.
 
Тоа значи дека титулата од Лигата на шампионите ќе ја добие ПСЖ бидејќи Реал Мадрид, Манчестер Сити и Челси ќе бидат исфрлени.
 
Во Лига Европа ќе има барем финале помеѓу Виљареал и Рома, а Манчестер јунајтед и Арсенал ќе бидат исфрлени.
 
„Клубовите мора да бидат исфрлени и очекувам тоа да се случи во петок“, изјави Данецот Јаспер Молер кој член на извршниот комитет на УЕФА и претседател на Данската фудбалска федерација.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе