УЕФА и КОНМЕБОЛ договорија спектакл, во јуни 2022 ќе играат Италија и Аргентина

Европската (УЕФА) и Јужноамериканската (КОНМЕБОЛ) фудбалска федерација договорија шампионите од нивните натпреварувања да се сретнат еден против друг. 

УЕФА и КОНМЕБОЛ денеска соопштија дека постигнале договор за меч меѓу Европскиот шампион Италија и победникот на Копа Америка, Аргентина.
 
Дуелот ќе се игра во јуни 2022 година, локацијата допрва ќе биде одредена.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе