УЕФА и КОНМЕБОЛ договорија спектакл, во јуни 2022 ќе играат Италија и Аргентина

Европската (УЕФА) и Јужноамериканската (КОНМЕБОЛ) фудбалска федерација договорија шампионите од нивните натпреварувања да се сретнат еден против друг. 

УЕФА и КОНМЕБОЛ денеска соопштија дека постигнале договор за меч меѓу Европскиот шампион Италија и победникот на Копа Америка, Аргентина.
 
Дуелот ќе се игра во јуни 2022 година, локацијата допрва ќе биде одредена.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе