Македонија на Европско првенство

УЕФА денеска одбројува со стариот македонски дрес (ФОТО)

На официјалните профили за ЕВРО 2020, УЕФА денеска со македонскиот дрес го продолжи одбројувањето до почетокот на првенството. 

Остануваат уште десет дена до стартот на Европското првенство. УЕФА денеска преку социјалните мрежи за ЕВРО 2020 со македонскиот дрес и бројот 10 го продолжи одбројувањето.
 
Тие ги прашаа фановите кој е фудбалерот со бројот 10 во нашата репрезентација?
 
Се уште е нејасно дали УЕФА ќе го прифати барањето на ФФМ да играме со старите дресови, но очигледно во медиа тимот на Европската куќа на фудбалот сме препознатливи токму по него.
 
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by UEFA EURO 2020 (@euro2020)

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе