Серија А

Убедлив пораз на Џенова и Пандев, битката за опстанок продолжува

Џенова со убедливи 3-0 загуби на гостувањето кај Торино и не успеа да се одлепи од Лече со кои водат голема битка за опстанок. 

Со голови на Бремер, Лукиќ и Белоти, Торино со 3-0 ја победи Џенова.
 
Горан Пандев од клупата го почна мечот, во игра влезе во 59. минута кога неговиот тим губеше со 1-0, но не успеа да му помогне да избегне пораз.
 
По 33 одиграни натпревари Џенова има само еден бод над опасната зона, еден бод повеќе од Лече кој го пречекува во следното коло. Тоа може да биде и клучен меч во битката за опстанок.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе