Пријателски натпревар

Убав гол на Кутињо, Бразил ја победи Јужна Кореја (ВИДЕО)

Бразил со 3-0 ја победи Јужна Кореја во пријателски натпревар, Кутињо постигна убав гол од слободен удар. 

Бразил лесно со 3-0 ја победи Јужна Кореја, Фелипе Кутињо кој одамна го нема се истакна со убав гол од слободен удар.
 
Резултатот беше отворен уште во деветата минута кога Пакета постигна гол со глава.
 
Во 36. минута Кутињо од слободен удар го зголеми водството на Бразил на 2-0.
 
Конечните 3-0 беа поставени по 15 минути игра во второто полувреме кога Данило постигна убав гол од далечина.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе