Инциденти во Минхен

Турчин ги провоцираше навивачите на Црвена звезда со дрес од Галатасарај, тие го соблекоа (ВИДЕО)

Навивачите на Црвена звезда цел ден се загреваа низ улиците на Минхен за денешниот меч против Баерн, на моменти имаше и тензија.

Навивачите на Црвена звезда и Галатасарај се во исклучително лоши односи по големиот инцидент во не така далечно минато кога турските фанови го убија Марко Ивковиќ, младиот навивач на српскиот клуб.
 
Денеска еден турски навивач провоцираше носејќи го дресот на Галатасарај со кој се шеташе низ каде што беа навивачите на Црвена звезда. Но неговата прошетка не заврши добро, Србите го соблекоа и му го земаа дресот.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе