Инциденти во Минхен

Турчин ги провоцираше навивачите на Црвена звезда со дрес од Галатасарај, тие го соблекоа (ВИДЕО)

Навивачите на Црвена звезда цел ден се загреваа низ улиците на Минхен за денешниот меч против Баерн, на моменти имаше и тензија.

Навивачите на Црвена звезда и Галатасарај се во исклучително лоши односи по големиот инцидент во не така далечно минато кога турските фанови го убија Марко Ивковиќ, младиот навивач на српскиот клуб.
 
Денеска еден турски навивач провоцираше носејќи го дресот на Галатасарај со кој се шеташе низ каде што беа навивачите на Црвена звезда. Но неговата прошетка не заврши добро, Србите го соблекоа и му го земаа дресот.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе