Леонардо решил дека е време за промена

Тухел нема по добро да го памети овој Божиќ, Германецот доби отказ од ПСЖ!

Неколку извори од Германија пренесуваат дека Томас Тухел повеќе не е тренер на ПСЖ, стратегот добил отказ од спортскиот директор Леонардо.

За иднината на Томас Тухел се пишува подолго време, стратегот не е во најдобар однос со спортскиот директор Леонардо, двајцата имаат различни видувања и планови за сегашноста и иднината.

Често се пишуваше дека ПСЖ бара нов тренер, но се чинеше дека промената ќе дојде летоска, кога ќе заврши договорот на Германецот.

Но по се изгледа, Томас Тухел нема да го дочека крајот на сезоната. Како што пренесе Билд, стратегот добил отказ од Ленардо по синоќешната победа од 4-0 над Стразбур.

Веста ја потврди и Скај Германија, па сега се чека и официјалното соопштение на ПСЖ.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе