Тухел е под притисок, ПСЖ разгледува опции за негов наследник

ПСЖ го губи трпението со Томас Тухел, францускиот клуб планира да се раздели со германскиот стратег доколку тој не донесе успех во Лигата на шампионите оваа сезона. 

Целта на ПСЖ е трофејот во Лигата на шампионите, но не само што не успеваат да дојдат до него, туку не можат ни да му се доближат.
 
„Газета дело Спорт“ пишува дека ПСЖ во Италија ќе го бара наследникот на Тухел, а опциите се две.
 
Примарната цел е Масимо Алегри, а втор кандидат е Маурицио Сари доколку тој добие отказ.
 
Алегри е без работа од завршувањето на минатата сезона, тој често се поврзува со тимови од Премиерлигата, најмногу со Манчестер јунајтед, но се уште нема ништо конкретно за неговата иднина.
 
Јувентус го посакува Пеп Гвардиола и доколку успее да стигне до него, тогаш Маурицио Сари ќе стане минато.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе