Недоразбирањата се минато

Трофејот ги смири Давид Луиз и Игуаин: Брат, те сакам! (ФОТО)

Давид Луиз и Гонзало Игуаин заедно го славеа трофејот од Лига Европа иако пред само еден ден имаа вербална расправија на тренингот на Челси. 

Давид Луиз и Гонзало Игуаин беа во центарот на вниманието пред финалето од Лига Европа, откако се караа на тренингот на Челси по ударот со лакт на Бразилецот врз Аргентинецот.
 
Но трофејот ги промени работите. Од соблекувалната преку стори на својот инстаграм профил Давид Луиз испрати порака на португалски и меѓудругото рече: „Брат, те сакам“, а потоа доби и бакнеж од Игуаин.
 
 

„Сметам на вас“. Со овие зборови, претседателот Макрон апелираше до граѓаните на Северна Македонија да гласаат за Преспанскиот договор на референдумот на 30 септември 2018.

повеќе

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе