Македонецот е во одлична голгетерска форма

Тричковски со нов гол му донесе победа на АЕК Ларнака против Анортозис (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач, Иван Тричковски ја продолжи својата одлична голгетерска форма, овој пат му донесе победа на својот тим против Анортозис. 

Анортозис водеше со 1-0, АЕК Ларнака изедначи на 1-1 во 60, минута, а потоа Тричковски постигна погодок за комплетен пресврт и победа од 2-1.
 
Ова беше 13. гол за Тричковски оваа сезона во кипарската лига.
 

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе