Лига на нации

Тричковски: Првото место е императив

Иван Тричковски вели дека тимскиот дух го краси составот на македонската репрезентација, очекува утре против Ерменија да го завериме првото место. 

Македонија утре со почеток од 18 часот во Кипар игра против Ерменија во клучниот натпревар за пласман во Лига Б од Лигата на нации. Доволен ни е и бод за да ја оствариме целта.
 
Иван Тричковски кој погоди против Естонија, ќе биде стартер и на мечот против Ерменија.
 
Атмосферата е одлична и на највиско ниво, мотивацијата никогаш не ни недостасувала, не краси тоа, индивидуално и тимски сме мотиварни, на утрешниот натпревар ќе докажеме дека можеме, ќе направиме се за да забележиме добар резултат. Се чуствувам покомфорно, како на овој стадион како и на секој друг. Сега имаме дополнителна мотивација, немаме публика но имамаме императив – прво место”, изјави Тричковски.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе