Маестрална партија на нашиот репрезентативец

Тричковски му даде четири гола на Богатинов! (ВИДЕО)

АЕК Ларнака со 5-2 победи на гостувањето кај Етникос Ахна, а дури четири голови беа дело на нашиот Иван Тричковски. 

Тричко ја наполни мрежата на Мартин Богатинов, тој заедно со Костовски Маркоски ги бранат боите на Етникос Ахна.
 
Нивниот тим водеше со 2-0 по првото полувреме, мечот го отвори Јован Костовски постигнувајќи гол со глава. 
 
Во второто полувреме на сцена стапи Тричковски. Македонецот погоди четири пати, а имаше и асистенција за изедначувачкиот погодок.
 
Со 15 голови Тричковски е прв стрелец во кипарското првенство.
 

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе