Маестрална партија на нашиот репрезентативец

Тричковски му даде четири гола на Богатинов! (ВИДЕО)

АЕК Ларнака со 5-2 победи на гостувањето кај Етникос Ахна, а дури четири голови беа дело на нашиот Иван Тричковски. 

Тричко ја наполни мрежата на Мартин Богатинов, тој заедно со Костовски Маркоски ги бранат боите на Етникос Ахна.
 
Нивниот тим водеше со 2-0 по првото полувреме, мечот го отвори Јован Костовски постигнувајќи гол со глава. 
 
Во второто полувреме на сцена стапи Тричковски. Македонецот погоди четири пати, а имаше и асистенција за изедначувачкиот погодок.
 
Со 15 голови Тричковски е прв стрелец во кипарското првенство.
 

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе