Лига Европа

Тричковски го „реши“ Штурм па гледаше како му ја раскрварија главата на судијата со лименка пиво (ВИДЕО)

Иван Тричковски постигна гол во победата од 2-0 на АЕК Ларнака на гостувањето во Грац, меч на кој се случи голем инцидент откако помошник судијата беше погодек во глава со лименка пиво.

Репрезентативецот на „црвено-жолтите“, Иван Тричковски и неговиот АЕК Ларнака се на чекор до плеј-офот од Лига Европа откако вечерва со 2-0 триумфираа на гостувањето во Грац.

Македонецот во 74. минута рутински ја затресе празната мрежа на Штурм за да го постави конечниот резултат.

Мечот ќе биде запаметен и по големиот инцидент кој се случи откако помошник судијата беше погоден со лименка пиво која полета од трибините. Настрада главата на шведскиот судија, Фредрик Кливер кој заработи голема исекотина и не можеше да продолжи да ја дели правдата.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе