Серија А

Три од три за Интер, победа и против Удинезе (ВИДЕО)

Интер запиша три нови бода и го продолжи перфектниот старт на новата сезона, тимот на Конте со минимални 1-0 го совлада Удинезе.

Интер ја забележа и третата победа во Серија А, Удинезе голем дел од мечот играше со фудбалер помалку, се носеше добро со фаворитот, но не успеа да си оди со бод од Милано.
 
Клучниот момент можеби беше оној во 35. минута кога поради удар на противнички играч без топка Де Паул доби директен црвен картон.
 
Пред крајот на првото полувреме по одличен центаршут на Годин, Сенси даде гол со глава за водство на Интер од 1-0. Тоа беше и конечниот резултат.
 
Во вториот дел Интер имаше уште неколку солидни шанси за поголема победа, но не ги искористи.
 
Македонскиот напаѓач Илија Несторовски остана на клупата за резервни фудбалери.
 

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе