ФА Куп

Третолигаш го исфрли Њукасл од ФА Купот (ВИДЕО)

Њукасл имаше непријатен ден откако на свој терен загуби од Кембриџ јунајтед во натпревар од ФА Купот. 

Њукасл ќе може да се фокусира само на опстанокот во Премиерлигата откако доживеа елиминација и од ФА Купот.
 
Тие денеска загубија со 1-0 на свој терен од тимот на Кембриџ кој важи за просечен член на третата англиска лига, без амбиција за пласман во Чемпионшип.
 
Единствениот гол го даде Ајронсајд во 57. минута.
 

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе