„Граѓаните“ донесоа наследник на Фернандињо

Трето засилување за Гвардиола ова лето, Сити го купи Калвин Филипс од Лидс за 42 милиони

Манчестер Сити го потврди трансферот на Калвин Филипс од Лидс, Англичанецот стави потпис на шестгодишен договор и се обврза кон „граѓаните" до 2028 година.

Лидс во последното коло обезбеди опстанок во Премиерлигата, па „белите“ можат скапо да наплатат на своите најдобри фудбалери.

Денеска пристигна информација за трансфер на Калвин Филипс во Манестер Сити, Англичанецот стави потпис на шестгодишен договор и се обврза кон „граѓаните“ до 2028 година.

Како што пишуваат медиумите, зделката е вредна 42 милиони фунти плус бонуси. Доколку Лидс испаднеше во втора лига, во договорот на играчот ќе се активираше откупна клаузула од 24 милиони фунти, што е двојно помалку од она што „белите“ го добија сега.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе