Серија А

Трето реми во низа за Интер, без голови во Удине (ВИДЕО)

Интер испушти нови бодови во трката за топ четири пласман, „нероаѕурите" вечерва одиграа натпревар без голови на гостувањето кај Удинезе.

Избраниците на Спалети одиграа ново реми, трето во низа откако вечерва на гостувањето на „Дачија Стадионот“ против Удинезе, мируваа мрежите на двете страни. 

Гостите се обидуваа до самиот крај, во финишот од мечот Киета имаше голема шанса, но Мусо одбрани и го фрустрираше фаворитот кој испушти важни бодови во трката за топ четири пласман. 

Ривалите сега утре имаат шанса дополнително да се доближат и да ја направат трката за местата во Лигата на шампионите неизвесна до самиот крај на сезоната.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе