Франција

Трето полувреме, фудбалерите на Монако и Лион се тепаа по мечот (ВИДЕО)

Монако ги загуби шансите за шампионската титула откако на свој терен беше поразен од Лион со 3-2. 

Натпреварот изобилуваше со тензија, а кулминацијата се случи по натпреварот кога фудбалерите на двете екипи се обидоа физички да се пресметаат меѓусебе.
 
 
На три кола до крајот Лил е прв со 76 бодови, ПСЖ има 75, Монако 71, Лион 70.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе