ВАРДАР ГО ИЗНЕНАДИ ФАВОРИТОТ

Тренерот на Фенер: Не го очекував овој резултат!

Предводникот на Фенербахче, Ајкут Кочаман вели дека не очекувал пораз од 2-0 во Скопје, но не губи надеж и верува дека во Истанбул можат да ја надополнат негативата

Шампионот на Македонија приреди уште една незаборавна европска вечер пред своите фанови,на „Телеком Арена“, Вардар со 2-0 славеше над Фенербахче.

Гостите од Турција пристигнаа во Скопје како фаворити, го имаа поседот на топката и постојано напаѓаа, но „црвено-црните“ со трпелива игра стигнаа до голема победа.

„Не го очекував овој резултат” – вели тренерот на Фенер, Ајкут Кочаман.

„Целта беше пред тешкиот натпревар со Трабзон да обезбедиме позитивен резултат на овој дуел, и психички подобро да бидеме подготвени за следната средба. Но многу си ја отежнавме работата“.

„Од првата до последната минута одигравме како што треба, имаве 16 шутеви и седум шанси, нашиот противник немаше ниту еден напад, но преку две прилики кои ние им ги создадовме постигнаа два гола”.

„Па сега не чека тешка задача, но верувам дека можеме да ја надополниме негативата”.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе