Динамо Загреб

Тренерот на Динамо Загреб бесен по пропуштената победа: Не ни треба ВАР, тоа е обично сра*е!

Динамо Загреб во судиското продолжение од мечот со Шахтар влезе со водство од 3-1, но на крајот успеа да ја прокоцка победата, конечниот резултат беше 3-3. 

Хрватскиот шампион на неверојатен начин загуби два бода, Шахтар даде два гола во судиското продолжение и се спаси од пораз.
 
Од таборот на Динамо Загреб помислија дека во финишот од првото полувреме имаше две ситуации во кои можеа да добијат пенал, еднаш над Петковиќ, а потоа над Адеми. По повторените снимки и хрватските медиуми се сложија дека немаше пенал, но тренерот на Динамо Загреб распали по ВАР.
 
„Ако не сакаат да го гледаат тоа, што ќе ни е тој ВАР! Тоа е обично сра*е. Што се однесува до мене, не треба ниту да го има. Секогаш некоја интерпретација, дали било или не контакт. Тоа стана циркус во Англија и Италија, поголемиот дел од тренерите веќе се бунат. Јас сум апсолутно против ВАР, тој ги убива емоциите, го убива фудбалот“, прокоментира нервозниот тренер Ненад Бјелица.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе