Контроверзниот напаѓач е желба на Црвена звезда

Трансфер бомба во Белград, Станковиќ го носи Балотели на „Мараканa“?!

Марио Балотели се најавува како големо засилување за Црвена звезда, новиот тренер Дејан Станковиќ го носи својот поранешен соиграч од Интер на „Маракана".

Дејан Станковиќ изминатиов викенд беше промовиран како тренер на Црвена звезда, па медиумите веднаш почнаа да шпекулираат каков нов лик може да добие тимот во следниот период.

Се верува дека популарниот Деки ќе ги искористи врските кои ги креираше во Калчото за да донесе звучни засилувања, а едно од првите имиња на листата е контроверзниот Марио Балотели.

Италијанецот минатото лето се врати дома и потпиша за Бреша, но постои можност во јануари да замине како слободен играч.

„Марио во јануари е слобoден играч и може да замине без обесштетување. Но сакам тој да остане, доколку замине, губиме сите“ – рече првиот човек на Бреша по непријатната епизода која ја доживеа Балотели во Верона каде беше цел на расистички навреди.

Самиот играч синоќа говореше за својата иднина и порача: „Сакам да останам во Бреша, но доколку претседателот не ме сака, тогаш... Мојата намера е да останам, тука сум како дома, но ќе видиме“.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе