Напаѓачот треба да биде звучно име со кое ќе се брка место во ЛШ

Tрансфер бомба од Романија: Балотели се сели во ЦФР Клуж?!

Марио Балотели е на добар пат да ја продолжи кариерата во Романија, медиумите шпекулираат дека Италијанецот е едно од двете големи имиња на листата со желби на ЦФР Клуж.

ЦФР Клуж синоќа со 1-3 славеше над директниот ривал Крајоа и стигна до нова титула од првенството на Романија. По крајот на натпреварт, првиот човек на клубот најави ангажман на две големи имиња со кои ќе се атакува на место во групната фаза од Лигата на шампиони.

„Целта сега е влез во групната фаза од Лигата на шампиони, ќе донесеме засилувања, ќе купиме двајца играчи. Не можам да ви откривам имиња, но едниот е еден од најдобрите голгетери во Италија“ – порача сопственикот Нелуту Варга.

По најавата за трансфер бомба, медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека се работи за Марио Балотели.

Проблематичниот напаѓач е во војна со Бреша по ре-стартот на сезоната во Серија А и двете страни на суд ги решаваат недоразбирањата, па јасно е дека за него нема иднина на „Ригамонти“.

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе